Uniwersalny moduł komunikacyjny GSM/GPRS Satel GSM-X
- konwersja monitoringu telefonicznego na formaty audio / SMS / Ethernet* / GPRS
- przesyłanie powiadomień do max. 8 numerów telefonów
- powiadamianie: audio / SMS / PUSH / CLIP
- konwersja komunikatów PAGER na SMS
- 4 programowalne wejścia (NO, NC)
- 4 wyjścia (OC) sterowane za pomocą SMS / CLIP / DTMF / GX CONTROL / GX Soft
- obsługa dwóch kart SIM
- kompatybilność z centralami INTEGRA i INTEGRA Plus
- obsługa Dual Path Reporting zgodnie z DP4 wg EN 50136*
- symulowanie linii telefonicznej poprzez GSM
- przełączanie na GSM przy awarii linii telefonicznej
- bramka GSM dla central telefonicznych
- współpraca z aplikacją mobilną GX CONTROL
- możliwość zdalnej aktualizacji oprogramowania (firmware)
- moduł sprzedawany w komplecie z anteną i obudową
- gwarancja: 24 miesiące
Uniwersalny moduł komunikacyjny Satel GSM-X, to urządzenie, które może współpracować z dowolną centralą alarmową, służąc do realizacji efektywnego monitoringu zdarzeń oraz skutecznego powiadamiania. Moduł może także pełnić rolę modemu dla central INTEGRA, bramki GSM, stanowić zapasowy tor łączności na wypadek awarii naziemnej linii telefonicznej lub też pracować jako odbiornik przy stacji monitorującej STAM-2. Wyjściami modułu można sterować zdalnie, dzięki czemu można go wykorzystać np. do sterowania systemem alarmowego lub kontrolowania podłączonych urządzeń czy instalacji. Wbudowany telefon GSM modułu posiada gniazda na dwie karty nano-SIM. W przypadku problemów z siecią operatora pierwszej karty, moduł automatycznie przełącza się na drugą, zachowując ciągłość komunikacji. Oprócz obsługi toru audio i wiadomości SMS, GSM-X może się komunikować z użyciem technologii GPRS (monitoring TCP lub UDP, łączność z programem konfiguracyjnym GX Soft oraz aplikacją mobilną GX CONTROL, komunikaty PUSH). GSM-X to uniwersalny moduł komunikacyjny, który oferuje rozbudowaną funkcjonalność i obsługę wielu torów komunikacji. Z powodzeniem znajdzie liczne zastosowania, z których część można realizować równolegle. Moduł sprzedawany jest w komplecie z obudową OPU-2 B oraz anteną ANT-GSM-I.
Pełna elastyczność
Moduł może monitorować dowolny system: alarmowy lub automatyki. Z powodzeniem znajdzie zastosowanie w wielu już istniejących, jak i nowo budowanych instalacjach. Współpracując z centralą alarmową może symulować stację monitorującą, odbierając informacje o zdarzeniach. W przypadku współpracy z prostszymi modelami central lub podczas nadzorowania np. linii technologicznych, śledzi zmiany stanów na swoich wejściach. Otrzymane informacje przekazuje do stacji monitorujących agencji ochrony lub zainteresowanych osób.
Komunikacja
Urządzenie wyposażone jest w telefon GSM. Posiada dwa gniazda na karty SIM i pozwala na korzystanie z usług różnych operatorów. W przypadku problemów z łącznością na jednej z kart, automatycznie przełącza się na drugą, zachowując ciągłość komunikacji. Dużym udogodnieniem są funkcje do obsługi przedpłaconych kart SIM, umożliwiające sprawdzenie stanu konta i ustawianie powiadomień o przekroczeniu minimalnej kwoty. Niewątpliwą zaletą urządzenia jest możliwość prostej rozbudowy o moduł ethernetowy GSM-X-ETH, co otwiera dostęp do kolejnego medium komunikacyjnego – sieci Ethernet.
Kompatybilność z centralami alarmowymi INTEGRA i INTEGRA Plus
GSM-X współpracuje z urządzeniami serii INTEGRA i INTEGRA Plus, poprzez interfejs RS-232. Może prowadzić monitoring zdarzeń z tychże central wszystkimi dostępnymi torami: audio, SMS, Ethernet (przy współpracy GSM-X z GSM-X-ETH) i GPRS. Dodatkowo, dla INTEGRA Plus dostępna jest funkcja automatycznego tworzenia powiadomień SMS – treść wiadomości bazuje bezpośrednio na liście zdarzeń.
GSM-X umożliwia ponadto zdalne połączenie z oprogramowaniem dla central INTEGRA i INTEGRA Plus:
• DLOADX – służącym do konfiguracji
• GUARDX – przeznaczonym do nadzorowania i administracji systemów alarmowych.
Dual Path Reporting (dwutorowy monitoring)GSM-X z podłączonym modułem GSM-X-ETH umożliwia realizowanie monitoringu dwoma niezależnymi torami: Ethernet i GPRS (możliwość ustalenia priorytetu). Urządzenie stale kontroluje stan połączeń ze stacją monitorującą, a gdy zajdzie taka konieczność, zastępuje jeden kanał drugim. Zastosowane rozwiązanie określane jest mianem Dual Path Reporting. Jest ono zgodne z najbardziej restrykcyjnymi wymogami kategorii DP4 normy EN 50136, która odnosi się do działania, niezawodności i ochrony systemów transmisji alarmu oraz połączeń między systemem alarmowym i centrum odbiorczym. GSM-X oferuje dodatkowo możliwość przesyłania monitoringu do dwóch autonomicznych stacji monitorujących, z których każda, jeśli zajdzie taka potrzeba, może posiadać dwa adresy IP.
Bramka GSMModuł może w pełni zastąpić linię analogową. Generuje wówczas charakterystyczne dla niej stany napięciowe i sygnały o stanie łącza (np. linia wolna/niedostępna), a po zestawieniu połączenia przez sieć GSM - przekazuje sygnały z niej przychodzące. Gdy linia jest niedostępna przekierowuje połączenia głosowe do sieci GSM. W przypadku central abonenckich PBX pełni rolę dodatkowej linii zewnętrznej, co pozwala zoptymalizować koszty połączeń (z PSTN do GSM). Moduł może także filtrować połączenia, generować dźwięk dzwonka oraz informację o numerze dzwoniącego (Caller ID).
|