Wczytuję dane...
Gwarancja: 24 miesięcy
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 18.50 PLN
Producent: Satel

Uniwersalny moduł komunikacyjny GSM/GPRS Satel GSM-X

 • konwersja monitoringu telefonicznego na formaty audio / SMS / Ethernet* / GPRS
 • przesyłanie powiadomień do max. 8 numerów telefonów
 • powiadamianie: audio / SMS / PUSH / CLIP
 • konwersja komunikatów PAGER na SMS
 • 4 programowalne wejścia (NO, NC)
 • 4 wyjścia (OC) sterowane za pomocą SMS / CLIP / DTMF / GX CONTROL / GX Soft
 • obsługa dwóch kart SIM
 • kompatybilność z centralami INTEGRA i INTEGRA Plus
 • obsługa Dual Path Reporting zgodnie z DP4 wg EN 50136*
 • symulowanie linii telefonicznej poprzez GSM
 • przełączanie na GSM przy awarii linii telefonicznej
 • bramka GSM dla central telefonicznych
 • współpraca z aplikacją mobilną GX CONTROL
 • możliwość zdalnej aktualizacji oprogramowania (firmware)
 • moduł sprzedawany w komplecie z anteną i obudową
 • gwarancja: 24 miesiące

Uniwersalny moduł komunikacyjny Satel GSM-X, to urządzenie, które może współpracować z dowolną centralą alarmową, służąc do realizacji efektywnego monitoringu zdarzeń oraz skutecznego powiadamiania. Moduł może także pełnić rolę modemu dla central INTEGRA, bramki GSM, stanowić zapasowy tor łączności na wypadek awarii naziemnej linii telefonicznej lub też pracować jako odbiornik przy stacji monitorującej STAM-2. Wyjściami modułu można sterować zdalnie, dzięki czemu można go wykorzystać np. do sterowania systemem alarmowego lub kontrolowania podłączonych urządzeń czy instalacji. Wbudowany telefon GSM modułu posiada gniazda na dwie karty nano-SIM. W przypadku problemów z siecią operatora pierwszej karty, moduł automatycznie przełącza się na drugą, zachowując ciągłość komunikacji. Oprócz obsługi toru audio i wiadomości SMS, GSM-X może się komunikować z użyciem technologii GPRS (monitoring TCP lub UDP, łączność z programem konfiguracyjnym GX Soft oraz aplikacją mobilną GX CONTROL, komunikaty PUSH). GSM-X to uniwersalny moduł komunikacyjny, który oferuje rozbudowaną funkcjonalność i obsługę wielu torów komunikacji. Z powodzeniem znajdzie liczne zastosowania, z których część można realizować równolegle. Moduł sprzedawany jest w komplecie z obudową OPU-2 B oraz anteną ANT-GSM-I.

Pełna elastyczność

Moduł może monitorować dowolny system: alarmowy lub automatyki. Z powodzeniem znajdzie zastosowanie w wielu już istniejących, jak i nowo budowanych instalacjach. Współpracując z centralą alarmową może symulować stację monitorującą, odbierając informacje o zdarzeniach. W przypadku współpracy z prostszymi modelami central lub podczas nadzorowania np. linii technologicznych, śledzi zmiany stanów na swoich wejściach. Otrzymane informacje przekazuje do stacji monitorujących agencji ochrony lub zainteresowanych osób.

Komunikacja

Urządzenie wyposażone jest w telefon GSM. Posiada dwa gniazda na karty SIM i pozwala na korzystanie z usług różnych operatorów. W przypadku problemów z łącznością na jednej z kart, automatycznie przełącza się na drugą, zachowując ciągłość komunikacji. Dużym udogodnieniem są funkcje do obsługi przedpłaconych kart SIM, umożliwiające sprawdzenie stanu konta i ustawianie powiadomień o przekroczeniu minimalnej kwoty. Niewątpliwą zaletą urządzenia jest możliwość prostej rozbudowy o moduł ethernetowy GSM-X-ETH, co otwiera dostęp do kolejnego medium komunikacyjnego – sieci Ethernet.

Kompatybilność z centralami alarmowymi INTEGRA i INTEGRA Plus

GSM-X współpracuje z urządzeniami serii INTEGRA i INTEGRA Plus, poprzez interfejs RS-232. Może prowadzić monitoring zdarzeń z tychże central wszystkimi dostępnymi torami: audio, SMS, Ethernet (przy współpracy GSM-X z GSM-X-ETH) i GPRS. Dodatkowo, dla INTEGRA Plus dostępna jest funkcja automatycznego tworzenia powiadomień SMS – treść wiadomości bazuje bezpośrednio na liście zdarzeń.

GSM-X umożliwia ponadto zdalne połączenie z oprogramowaniem dla central INTEGRA i INTEGRA Plus:

• DLOADX – służącym do konfiguracji
• GUARDX – przeznaczonym do nadzorowania i administracji systemów alarmowych.

Dual Path Reporting (dwutorowy monitoring)

GSM-X z podłączonym modułem GSM-X-ETH umożliwia realizowanie monitoringu dwoma niezależnymi torami: Ethernet i GPRS (możliwość ustalenia priorytetu). Urządzenie stale kontroluje stan połączeń ze stacją monitorującą, a gdy zajdzie taka konieczność, zastępuje jeden kanał drugim. Zastosowane rozwiązanie określane jest mianem Dual Path Reporting. Jest ono zgodne z najbardziej restrykcyjnymi wymogami kategorii DP4 normy EN 50136, która odnosi się do działania, niezawodności i ochrony systemów transmisji alarmu oraz połączeń między systemem alarmowym i centrum odbiorczym. GSM-X oferuje dodatkowo możliwość przesyłania monitoringu do dwóch autonomicznych stacji monitorujących, z których każda, jeśli zajdzie taka potrzeba, może posiadać dwa adresy IP.

Powiadamianie

Moduł GSM-X zapewnia przesyłanie powiadomień na maksymalnie 8 numerów telefonów. Funkcja ta może być realizowana:

• głosowo – poprzez wbudowany układ powiadamiania głosowego
• wiadomościami SMS
• powiadomieniami PUSH
• poprzez usługę CLIP.

Urządzenie może wysyłać powiadomienia do odbiorcy kilkoma niezależnymi torami. Monit o zdarzeniu zostanie przekazany wszystkimi zaprogramowanymi wcześniej drogami, dzięki czemu informacja dotrze do odbiorcy nawet wówczas, gdy jedna ze ścieżek okaże się niedostępna.

Bramka GSM

Moduł może w pełni zastąpić linię analogową. Generuje wówczas charakterystyczne dla niej stany napięciowe i sygnały o stanie łącza (np. linia wolna/niedostępna), a po zestawieniu połączenia przez sieć GSM - przekazuje sygnały z niej przychodzące. Gdy linia jest niedostępna przekierowuje połączenia głosowe do sieci GSM. W przypadku central abonenckich PBX pełni rolę dodatkowej linii zewnętrznej, co pozwala zoptymalizować koszty połączeń (z PSTN do GSM). Moduł może także filtrować połączenia, generować dźwięk dzwonka oraz informację o numerze dzwoniącego (Caller ID).

Zdalne sterowanie

GSM-X posiada 4 wyjścia, którymi można sterować zdalnie i aktywować praktycznie z każdego miejsca, na kilka sposobów:

• przy użyciu SMS (z 8 numerów)
• sygnałami DTMF
• z aplikacji mobilnej GX CONTROL
• z komputera z zainstalowanym oprogramowaniem GX Soft
• z wykorzystaniem CLIP (z 64 numerów lub bez ograniczeń).

Urządzenie może wysyłać powiadomienia do odbiorcy kilkoma niezależnymi torami. Monit o zdarzeniu zostanie przekazany wszystkimi zaprogramowanymi wcześniej drogami, dzięki czemu informacja dotrze do odbiorcy nawet wówczas, gdy jedna ze ścieżek okaże się niedostępna. Oprócz kierowania pracą systemu alarmowego, moduł GSM-X świetnie sprawdzi się przy realizacji funkcji automatyki. Może sterować oświetleniem, bramami, furtkami, roletami czy elektrozaworami. Uruchomi także ogrzewanie, włączy klimatyzację, instalację oddymiającą, nawadniającą i wiele innych.

Mobilny dostęp

Coraz popularniejszym rozwiązaniem – cenionym za wygodę użytkowania – są aplikacje mobilne przeznaczone do zdalnej obsługi różnych urządzeń. GX CONTROL jest programem stworzonym na potrzeby modułów komunikacyjnych SATEL, przeznaczonym na platformy Android i iOS. Do jego zadań należy:

• weryfikacja stanu wejść i wyjść (podłączonych urządzeń)
• przeglądanie awarii z możliwością kasowania ich pamięci
• podgląd pamięci zdarzeń z możliwością filtrowania
• zdalne sterowanie wyjściami modułu (podłączonymi do nich urządzeniami).

Komunikaty PUSH zapewniają użytkownikowi stały dostęp do powiadomień. Co ważne, konfiguracja aplikacji jest bardzo prosta, podobnie jak połączenie z modułem. Wystarczy wysłać z jej poziomu SMS do urządzenia, aby otrzymać w odpowiedzi dane konfiguracyjne. Inny, równie wygodny sposób, to zeskanowanie kodu QR, który generowany jest w programie GX Soft.

Funkcjonalne oprogramowanie

GX Soft to wszechstronne narzędzie wyposażone w przyjazny i czytelny interfejs, przeznaczone do konfiguracji, a także diagnostyki modułów komunikacyjnych SATEL. Dzięki niemu instalator ma dostęp do wszystkich funkcji modułu – może programować jego pracę, dopasowując go do wymagań danej instalacji i oczekiwań użytkowników systemu. Współpraca modułu z programem odbywa się lokalnie (przez USB) lub zdalnie (przez Ethernet* lub GPRS).

Wygodne i bezpieczne połączenie

Połączenie aplikacji GX CONTROL i programu konfiguracyjnego GX Soft z modułem GSM-X zajmuje jedynie kilka chwil. Proces nie wymaga stosowania zewnętrznego adresu IP, ani zaawansowanej konfiguracji sieci. Wygodne korzystanie z bogatej funkcjonalności GX CONTROL i GX Soft możliwe jest dzięki usłudze zestawiania połączeń SATEL. Przesyłane dane są szyfrowane z użyciem złożonego algorytmu, co zapewnia bezpieczeństwo transmisji.

Zdalna aktualizacja oprogramowania

GSM-X współpracuje z oprogramowaniem UpServ, co umożliwia zdalną aktualizację urządzenia. Zapewnia to szybkie wprowadzanie nowych funkcjonalności, z dowolnego miejsca i w dowolnym momencie, bez konieczności dojazdu do obiektu, w którym rozlokowane są moduły komunikacyjne.

Specyfikacja techniczna:

GSM-X
 
Liczba wejść 4
Liczba wyjść typu OC 4
Liczba wyjść zasilających 1
Napięcie zasilania 12 V DC ±15%
Pobór prądu w stanie gotowości 100 mA 
Maksymalny pobór prądu 275 mA
Wyjścia typu OC 50 mA / 12 V DC 
Wyjście AUX 300 mA / 12 V DC 
Klasa środowiskowa wg EN50130-5 II
Zakres temperatur pracy -10 ~ +55°C 
Maksymalna wilgotność 93±3%
Wymiary płytki elektroniki 141 x 70 mm 
Obudowa OPU-2 B
Wymiary obudowy 126 x 158 x 46 mm
Antena  ANT-GSM-I
Masa 255 g 
Polecamy