loadingimg

Wczytuję dane...
 • Użytkownicy online: 0
 • Aktualny czas:
 • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Rejestrator IP DS 7716NI E4
  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Cena: 1782,00 / 2191,86 PLN *
Wysyłka gratis!
*cena netto / brutto
 • HIKVISION
 • Producent: HIKVISION
 • Gwarancja: 24 miesięcy
 • Realizacja zamówienia: 24 godzin

Polecamy
 • Opis produktu

Rejestrator IP DS 7716NI E4 

 • wejścia wideo: 16x kanały IP
 • wyjścia wideo: 1x VGA, 1x HDMI
 • maks. rozdzielczość nagrywania: 3072x2048 (6Mpx)
 • maks. bitrate: 160Mbit (wej.), 80Mbit (wyj.)
 • format kompresji: H.264+/H.264/MPEG4 dual-stream
 • interfejs: RS485, RS232
 • wejścia/wyjścia audio: 1/1 (RCA)
 • wejścia/wyjścia alarmowe: 16/4
 • interfejs sieciowy: 
  •  1x Ethernet 10/100/1000 Base-T
 • obsługa dysków: 4x HDD Sata III (max. 24TB)
 • zgodność ze standardem: ONVIF, RTSP, PSIA
 • dwustrumieniowość: główny i extra
 • technologia S.M.A.R.T.
 • dwukierunkowy tor audio
 • sterowanie kamerami PTZ
 • pogląd obrazu:
  • przeglądarki internetowe: IE, Firefox, Chrome, Opera
  • urządzenia mobilne z systemami: iOS, Android, Windows Phone
 • gwarancja: 36 miesięcy

Profesjonalny rejestrator sieciowy marki Hikvision

Sieciowy rejestrator DS-7716NI-E4  to profesjonalne urządzenie cyfrowe zaprojektowane z myślą o realizacji rozbudowanych systemów monitoringu wizyjnego. Urządzenie wyprodukowane zostało przez znaną i cenioną na całym świecie firmę Hikvision i pracuje w ramach nowoczesnej technologii IP. Podstawowym zadaniem rejestratora jest skuteczny zapis obrazu i dźwięku z maksymalnie trzydziestu dwóch kamer megapikselowych. Rejestracja obrazu z monitoringu odbywa się przy maksymalnej rozdzielczości 3072 x 2048 (6Mpx) i przepustowości wej/wyj dochodzącej do wartości 160/80 Mbit. Urządzenie wyposażono w cztery interfejsy SATA, dzięki którym możliwe jest umieszczenie wewnątrz rejestratora czterech dysków HDD lub kombinacji składającej się z dwóch dysków i nagrywarki DVD-R/W. Niewątpliwym atutem prezentowanego modelu rejestratora NVR jest możliwość jednoczesnego wyświetlania podglądu na różnych urządzeniach np. monitorze, telewizorze, smartfonie czy tablecie. Urządzenie Hikvision stanowi podstawowy element bezpiecznych i innowacyjnych sieci monitoringu CCTV, który umożliwia wydajną obsługę kamer rejestrujących bez konieczności stałego nadzoru przez użytkownika.

Tryb pentaplex

Pentaplex to zaawansowany tryb pracy, którego zadaniem jest kontrolowanie stabilności pracy urządzenie podczas wykonywania wielu zadań jednocześnie. Tryb sprawia że rejestrator DS-7716NI-E4  może podejmować wiele działań w tym samym czasie bez ryzyka utraty stabilności funkcjonowania. Możliwy jest między innymi jednoczesny podgląd na żywo obrazu z kamer, archiwizacja materiałów wideo, swobodne odtwarzanie zapisanych plików, nieprzerwane udostępnianie sygnału do sieci lokalnej i internetu oraz tworzenie kopii zapasowych nagrań na nośnikach danych i urządzeniach współpracujących.

Zaawansowane systemy kompresji

Rejestratory z serii DS-7700-E4 to wydajne urządzenia wykorzystujące w procesie przetwarzania nagrań zaawansowane algorytmy kompresji danych MPEG4, H.264 i H.264+. Przy pomocy tych wysokowydajnych metod kompresji możliwe jest kompleksowe gromadzenie oraz szybkie przesyłanie rejestrowanych nagrań z monitoringu z zachowaniem wyjściowej jakości obrazu i pełnej płynności animacji. Nowością zastosowaną w rejestratorach z serii DS-7600 jest wykorzystanie metody H.264+, która zmniejsza wymagania dotyczące przepustowości i składowania danych przeciętnie o około 50% w stosunku do podstawowej wersji (wielkość zajmowanego miejsca podczas zapisu w cyklu całodobowym zależy m.in. od środowiska pracy kamery, miejsca instalacji, liczby poruszających się obiektów itp.).

Dwa strumienie wideo

Rejestratory sieciowe marki Hikvision wykorzystują do przesyłu obrazu dwa strumienie wideo. Pierwszy z nich, o wysokiej rozdzielczości, wykorzystywany jest do wyświetlania obrazu w trybie pełnoekranowym oraz do rejestracji nagrań, natomiast drugi – o niższej rozdzielczości – odpowiedzialny jest za wyświetlanie obrazu w podziałach z większą liczbą kamer oraz opcjonalnie również do rejestracji. Zaletą urządzenia jest również możliwość konfiguracji poszczególnych parametrów nagrywania indywidualnie dla każdego kanału w zależności od trybu (nagrywanie ciągłe / po wystąpieniu zdarzenia). W szczególności przydatna okazuje się możliwość ustawienia odpowiedniej rozdzielczości, przepustowości bitowej, oraz liczby klatek na sekundę. 

Wejścia i wyjścia alarmowe

Sieciowy rejestrator DS 7716 NI E4  posiada możliwość współpracy z urządzeniami wchodzącymi w skład systemu alarmowego. Zastosowane złącza umożliwiają szybki montaż urządzeń zewnętrznych, które dodatkowo poprawiają bezpieczeństwo ochranianego miejsca czy obiektu. Poprzez umiejętną synchronizację wyjść oraz wejść alarmowych urządzenie daje możliwość współpracy na przykład z czujnikami ruchu, fotokomórkami, barierami podczerwieni, czy kontaktronami magnetycznymi. Cecha ta umożliwia inicjację rejestracji nagrań w momencie naruszenia obszarów zabezpieczanych przez wspomniane urządzenia systemu alarmowego. Dodatkowo automatycznemu załączaniu nagrywania materiału wideo towarzyszyć może natychmiastowe powiadomienie o zdarzeniach realizowane przez szeroką gamę współpracujących urządzeń sygnalizacji alarmowej. Rejestrator wyposażony został aż w 16 tego typu wejść i 4 wyjścia.

Archiwizacja nagrań wideo

Dzięki zastosowaniu wydajnego procesora i stabilnego systemu operacyjnego rejestrator Hikvision NVR DS 7716NI E4  staje się wysokiej klasy urządzeniem, które stanowić będzie fundament niezawodnego systemu ochrony. Rejestrowany z kamer sygnał standardowo archiwizowany jest z wykorzystaniem czterech połączeń typu SATA. Rozwiązanie to pozwala na zamontowanie: 4 dysków HDD o łącznej pojemności wynoszącej 24 TB lub 2 dysków i jednej nagrywarki DVD-R/W. Dodatkowo wspiera obsługę sieciowych macierzy dyskowych NAS (NFS) oraz SAN (iSCSI). W przypadku przepełnienia pamięci, uruchamiane jest automatyczne nadpisywanie, zapobiegające utracie najnowszych danych. Umieszczone na panelu przednim dwa porty USB pozwalają na bezproblemowe podpięcie pendrive'a, a dodatkowy tylny port w wersji 3.0 zapewnia szybką transmisję danych np. do pojemnego dysku zewnętrznego. Dodatkowo zastosowanie funkcji S.M.A.R.T. umożliwia monitorowanie oraz powiadamianie użytkownika o występujących błędach w działaniu dysku twardego. Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa przechowywanych na nośniku nagrań oraz pozwala na lepsze zagospodarowanie miejscem na dysku. Dzięki Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology dysk twardy potrafi ocenić swój stan i jeśli awaria jest wysoce prawdopodobna zaalarmować system operacyjny i użytkownika rejestratora.

Zaawansowane funkcjonalności

DS-7716NI-E4 umożliwia administratorowi systemu zabezpieczeń wykreowanie profesjonalnego stanowiska do zarządzania monitoringiem przy wykorzystaniu właściwości inteligentnego systemu detekcji ruchu oraz zaawansowanego mechanizmu stref prywatności. Rozwiązanie, które umożliwia wykrywania ruchu, to funkcja pozwalająca rejestratorowi na uaktywnienie procesu rejestracji obrazu w momencie detekcji poruszających się obiektów. Dzięki tej funkcji możliwe jest inteligentne monitorowanie chronionego obszaru i archiwizowanie tylko kluczowego materiału wideo. Rozszerzeniem mechanizmu detekcji jest system umiejętnego maskowania obrazu przy pomocy stref prywatności. Rejestrator NVR Hikvision oferuje ustawienie do 4 takich stref dla każdej z kamer. Niejednorodne środowisko obserwacji wymaga zastosowania zaawansowanych funkcji gwarantujących przechwytywanie nagrań z priorytetowych obszarów dla monitoringu. Swobodne kształtowanie stref prywatności z powodzeniem zamaskuje wskazane przez użytkownika fragmenty obrazu i uskuteczni system obserwacji.  Dodatkowo rejestrator umożliwia obsługę funkcji związanych z analizą treści wideo VCA (Video Content Analysis). Do najważniejszych z nich należą: wykrywanie twarzy, wykrywanie pojazdów, wykrywanie przekroczenia wirtualnej linii, wykrywanie wtargnięcia, wykrywanie wejścia w obszar lub wyjścia z niego, wykrywanie bezcelowego przebywania, wykrywanie bagażu bez nadzoru, wykrywanie usunięcia obiektu.

Darmowe oprogramowanie iVMS

W zestawie z rejestratorem dostępne jest bezpłatne oprogramowanie klienckie iVMS 4200. Program służy do podglądu obrazu oraz nadzoru i konfiguracji megapikselowych kamer IP. Aplikacja charakteryzuje dużą funkcjonalnością i pozwala na stworzenie profesjonalnego stanowiska pracy dla nadzorcy systemu i innych użytkowników. Klient CMS może współpracować aż 256 rejestratorami i oprócz wyświetlania obrazu na żywo, czy odtwarzania nagrań umożliwia pracę wielomonitorową, obsługę e-map, wyświetlanie komunikatów alarmowych, dwukierunkową transmisję dźwięku czy zaawansowane wyszukiwanie poszczególnych zdarzeń. W przypadku bardziej rozbudowanych systemów przydatną funkcją aplikacji jest możliwość tworzenia kont z różnymi stopniami uprawnień. Najnowszą wersję oprogramowania iVMS można pobrać bezpośrednio ze strony producenta. Uzupełnieniem programu na komputer jest aplikacja mobilna iVMS-4500, która dostępna jest dla platform AndroidiOS oraz Windows Phone

Rejestrator sieciowy do monitoringu

16-kanałowy rejestrator marki Hikvision to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wysoką jakość wykonania i szukają nowoczesnego sprzętu rejestrującego w przystępnej cenie. Urządzenie charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, jest wysoce niezawodne i nowoczesne. Dzięki systemowi pracy pentaplex oraz szeregu przydatnych w codziennym użytkowaniu funkcji rejestrator z serii NVR 7700 pozwala na kompleksowy nadzór i pełne spersonalizowanie sposobu obserwacji ochranianego obiektu czy obszaru. Oferowane wsparcie innowacyjnych technologii archiwizacji i przetwarzania nagrań umożliwia w pełni bezobsługową pracę z rejestratorem, a sposobność do zdalnego podglądania obrazu z kamer oraz zarządzania całym systemem za pośrednictwem komputera lub urządzeń mobilnych zapewnia komfort pracy i znacząco podnosi bezpieczeństwo. Sieciowy rejestrator DS-7716NI E4  świetnie sprawdzi się przy projektowaniu, modernizacji lub rozbudowie dużych systemów monitoringu wizyjnego. Urządzenie najczęściej bywa wykorzystywane w takich obszarach działalności jak: bankowość, telekomunikacja, handel, edukacja, ochrona stref publicznych i mieszkalnych.

Specyfikacja techniczna:

  DS-7716NI-E4
System
Procesor Wbudowany
System operacyjny Linux
Tryb pracy Pentaplex
Wideo
Obsługa kamer IP

16x 

Wyjście 1x HDMI, 1x VGA
Audio
Dwukierunkowy tor Tak
Wejście 1x RCA (2.0 Vp-p, 1KΩ)
Wyjście 1x RCA (liniowe, 1KΩ)
Wyświetlanie
Rozdzielczość ekranu

1920×1080P, 1600×1200, 1280×1024, 1280×720, 1024×768

Liczba jednocześnie odtwarzanych kanałów bezpośrednio z rejestratora

16-ch@4CIF

12-ch@720P

6-ch@1080P

Nagrywanie
Kompresja H.264+ / H.264 / MPEG4

Prędkość i rozdzielczość

(na kanał)

50 kl/s @ 3072 × 2048 (6Mpx)

50 kl/s @ 2592 x 1944 (5Mpx)

50 kl/s @ 1920×1080 (3Mpx)

50 kl/s @ 1920 × 1080 (2Mpx)

50 kl/s @ 1280 x 960 (1.3Mpx

50 kl/s @ 1280 x 720 (1Mpx)

50 kl/s @ 704 x 576 (D1)

Liczba strumieni

2x

Maksymalny strumień danych wejściowych

160 Mb/s

Maksymalny strumień danych wyjściowych

80 Mb/s

Tryby nagrań

Ręczne, ciągłe, alarm, ruch, ruch lub alarm, ruch i alarm, VCA

Detekcja i alarm
Wej. alarmowe 16x
Wyj. alarmowe 4x
Monitorowanie zdarzeń Alarm utraty wideo, wykrycia ruchu, VCA, manipulacji wideo, przepełnienia dysku twardego, błędu dysku twardego, rozłączenia sieci, konfliktu IP, nieautoryzowanego logowania, nietypowego nagrania
Uruchamianie akcji alarmowych

Sygnalizacja dźwiękowa, pełny ekran, wysłanie komunikatu e-mail, powiadomienie centrum monitorowania

Strefy prywatności

Definiowalne 4 strefy na każdym kanale

Archiwizacja i odtwarzanie
Tryb szukania Po dacie, kanale, typie nagrywania, wydarzeniu (wejście alarmowe/wykrycie ruchu/VCA), czasie, numeru kamery
Archiwizacja USB / wewnętrzny lub zewnętrzny dysk HDD / nagrywarka DVD-R/W / ściąganie przez sieć / NAS (NFS), SAN (iSCSI)
Tryb zapisu Ręczny, ciągły, detekcji ruchu, stop
HDD

4x SATA (max. 4x 6TB lub 2x 6TB + 1x DVD-R/W)

Sieć
Ethernet

2x RJ45 10/100/1000 Base-T

Obsługiwane protokoły

TCP/IP, PPPoE, DHCP, DNS, DDNS, NTP, SADP, SMTP, SNMP, NFS, iSCSI

Max. liczba zdalnych połączeń

128

Podgląd zdalny

Przeglądarki: Internet Explorer, Google Chrome, Firefox, Safari

Urządzenia mobilne z: iOS, Android, Windows Mobile

Zdalne sterowanie iVMS 4500, iVMS 4200
Dodatkowe porty
USB 1x (ver. 3.0), 2x (ver. 2.0)
RS485 PTZ
RS232 Komunikacja z PC 
Pozostałe
Zasilanie

100 ~ 240V AC

Pobór prądu ≤20W (bez HDD)
Wilgotność 10% ~ 90% (bez kondensacji)
Temperatura pracy -10°C ~ 55°C
Waga 4kg (bez HDD lub DVD-R/W)
Wysokość RACK

1,5U

Wymiary

445×390×70 mm

Polecamy